Pofuduk Bebek Battaniyesi Yapımı

Pofuduk Bebek Battaniyesi Yapımı

Pofuduk Bebek Battaniyesi Yapımı

Malzemeler

  • 3 yumak yün (tercihen pofuduk yün)
  • 6 mm tığ
  • Makas

Yapılışı

1. Adım: İlk olarak yünü tığınızın etrafına dolayarak bir halka oluşturun.

2. Adım: Halkanın içine 6 zincir çekerek başlayın.

3. Adım: İkinci sırada 3 zincir çekerek bir tane üçlü trabzan yapın. Sonra 2 zincir çekip tekrar üçlü trabzan yapın. Bu işlemi halkanın etrafına yaparak 12 tane üçlü trabzan elde edin.

4. Adım: Üçüncü sırada her trabzanın arasına 2 zincir çekerek bir üçlü trabzan yapın. Bu işlemi halkanın etrafına yaparak 24 tane üçlü trabzan elde edin.

5. Adım: Dördüncü sıra ve sonraki bütün sıralarda her üçlü trabzanın arasına 2 zincir çekerek bir üçlü trabzan yapın ve sırayı tamamlayın.

6. Adım: Battaniye istediğiniz boyuta ulaşana kadar üçüncü adımda olduğu gibi sıraları tamamlayın.

7. Adım: Battaniye istediğiniz boyuta ulaştıktan sonra son sırada sadece zincir çekerek modelin kenarını düz bir şekilde tamamlayın.

8. Adım: Son olarak makasla iplerin fazlalıklarını kesin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu battaniyeyi hangi yaş grubu bebekler için yapabilirim?

Bu battaniye genellikle 0-12 ay arası bebekler için uygundur. Ancak isterseniz daha büyük yaş grubu bebekler için de yapabilirsiniz.

Pofuduk yün yerine normal yün kullanabilir miyim?

Evet, pofuduk yün yerine normal yün kullanabilirsiniz. Ancak pofuduk yün kullanmanız battaniyenin daha yumuşak ve pofuduk olmasını sağlar.

Hangi renkleri tercih etmeliyim?

Renk tercihi tamamen size bağlıdır. Genellikle bebek battaniyelerinde pastel tonlar tercih edilir. Ancak isterseniz daha canlı renkler de kullanabilirsiniz.

Bu battaniye ne kadar sürede tamamlanır?

Battaniyenin tamamlanma süresi kullanım hızınıza ve tecrübenize bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak 1-2 haftada tamamlanabilecek bir işlemdir.

Artık pofuduk bebek battaniyenizi örme işlemine başlayabilirsiniz! Bu kolay ve keyifli örgü projesiyle sevdiklerinizin bebeklerine özel bir hediye yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir