Renkli Büzmeli Bebek Yeleği Yapımı

Renkli Büzmeli Bebek Yeleği Yapımı

Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 3 adet ip
  • 4 mm örgü şişi
  • Düğme

Adım 1: Yeleğin Arkasının Yapımı

İlk olarak, yeleğin arkasını yapmaya başlayalım. İpimizi şişe saralım ve 50 ilmek ile başlayalım. Daha sonra 10 sıra düz örgü örelim.

Adım 2: Kol Kesimi

11. sırada 10 ilmek keselim ve her iki tarafıyla da 1’er ilmek kesmek için 12 sıra daha örelim. Sonra 7 sıra düz örgü örelim.

Adım 3: Omuz Kesimi

Önümüzdeki 6 sırayı örmeden atlayarak omuz kesimlerini yapalım. İlk sıradaki 10 ilmeği keselim ve sonraki sırada da aynı işlemi tekrarlayalım.

Adım 4: Yeleğin Önünün Yapımı

İpimizi şişe saralım ve 30 ilmek ile başlayalım. 10 sıra düz örgü örelim ve sonra kol kesimini yapalım. Sonra 7 sıra düz örgü örelim.

Adım 5: Yaka Kesimi

10 ilmek keselim, sonra 6 sıra daha düz örgü örelim. Sonra 10 ilmek daha keselim ve 7 sıra daha düz örgü örelim. Ardından ipimizi keselim.

Adım 6: İki Parçanın Birleştirilmesi

Arkayı ve önü birbirine dikerek yeleği tamamlayalım. İki yaka kenarına ilmekleri alarak örme işlemine devam edelim. Daha sonra yeleğin alt kısmına 3 düğme dikelim.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Hangi ipleri kullanmalıyım?

Cevap: Örgü yeleğinizi çeşitli renklerde yapmak isterseniz, seçtiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. İnce ve pamuk ipler tercih edilir.

Soru 2: Bu bebek yeleğini hangi yaş aralığı için yapabilirim?

Cevap: Bu bebek yeleği 0-3 aylık bebekler için uygundur.

Soru 3: Yeleği örerken başka bir örgü tekniği kullanabilir miyim?

Cevap: Elbette, istediğiniz örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Bu tarif, düz örgü tekniğiyle yapılmış bir yeleği anlatmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir