Puf Modelli Saç Bandı Yapımı

Puf Modelli Saç Bandı Yapımı

Puf Modelli Saç Bandı Yapımı

Puf Modelli Saç Bandı Yapımı

Malzemeler

 • Kumaş
 • Makas
 • Dikiş İğnesi
 • İğne ipliği
 • Elastik bant
 • Yapıştırıcı
 • Tutkal tabancası

Yapılışı

 1. Başlamadan önce kullanmak istediğiniz kumaşa karar verin. Renkli ve desenli bir kumaş tercih edebilirsiniz.
 2. Kumaşı makas yardımıyla saç bandı için uygun bir boyutta kesin. Yaklaşık olarak 10-15 cm genişliğinde ve başınıza tam olarak oturacak şekilde uzunlukta olmalıdır.
 3. Kestiğiniz kumaşın iki ucunu birleştirin ve dikmek için iğne ve iplik kullanın. Kumaşın içine elastik bant yerleştirin ve iğne ve iplikle kumaşı elastik banta dikişlemeye başlayın. Bu adımı dikkatlice yapın ve dikişlerin sağlam olduğundan emin olun.
 4. İlk adımda kullandığınız kumaşın ortasına yapıştırıcıyı uygulayın. Dikkatlice kumaşı katlayın ve yapıştırıcıyı diğer tarafta da uygulayarak kumaşı birleştirin.
 5. Yüksek ısı çalışan bir tutkal tabancası kullanarak kumaşı yapıştırın. İki tarafı birbirine yapıştırmak için tabancayı kullanın. Bu adımda dikkatli olun ve yanma riskine karşı eldiven kullanın.
 6. Son adımda, saç bandınızı şekillendirin. Puf modelli bir saç bandı elde etmek istiyorsanız, kumaşı hafifçe bastırarak ve puf yaparak şekillendirin.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kumaş seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Cevap: Renkli ve desenli bir kumaş seçebilirsiniz. Ayrıca, terletmeyen ve rahat bir kumaş tercih etmek önemlidir.

Soru: Elastik bantı nasıl yerleştirmeliyim?

Cevap: Kestiğiniz kumaşın iki ucunu birleştirin ve iğne ve iplikle dikin. Kumaşın içine elastik bant yerleştirin ve iğne ve iplikle dikişlemeye başlayın.

Soru: Tutkal tabancası kullanmak güvenli mi?

Cevap: Evet, tutkal tabancası kullanmak güvenlidir. Ancak dikkat edilmesi gereken yüksek ısı nedeniyle yanmalara karşı önlem almak önemlidir. Eldiven kullanarak işlem yapmanızı öneririz.

Bu adımları takip ederek puf modelli bir saç bandı yapabilirsiniz. El emeği ile oluşturulan bu saç bandıyla tarzınızı tamamlayabilir ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir