Popcorn Örgülü Bebek Battaniyesi Yapımı

Popcorn Örgülü Bebek Battaniyesi Yapımı

Malzemeler

– 4 adet yumuşak iplik (tercihen bebe yünü)
– 7 mm örgü tığı
– Makas

Adım 1: Başlangıç

Örmek istediğiniz boyutlarda battaniyenizin başlangıç noktasını belirleyin ve ilk ilmekleri buradan başlayarak atın.

Adım 2: Zincir Çekme

Battaniyenin boyutuna göre zincir çekerek başlayın. Örneğin, 100 zincir çekerek başlamak isterseniz, ilk ilmeği atladıktan sonra 99 zincir çekin.

Adım 3: İlk Sıra

Zincir çektiğiniz ilmeklerin üzerine 1 trabzan yapın. Zincir çekme işlemini bitirdiğinizde, hepsini tek tek trabzan yaparak tamamlayın.

Adım 4: Popcorn Örgü Deseni

Popcorn örgü desenini uygulamak için her 5 trabzanı bir araya getirin ve üzerine 1 dolu trabzan yapın. Bu şekilde desenin tamamını oluşturun.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Battaniye kaç beden olmalı?

Battaniyenin boyutu tamamen tercihinize bağlıdır. Genellikle bebek battaniyeleri 60×80 cm veya 70×90 cm boyutlarında örülür.

Soru: Hangi iplikleri kullanabilirim?

Örgü bebe yünü veya yumuşak bir iplik tercih edebilirsiniz. Bebek cildine zarar vermeyen ve kolay yıkanabilen bir iplik seçmelisiniz.

Soru: Popcorn örgü desenini nasıl yapabilirim?

Popcorn örgü deseni için önceden belirlediğiniz sayıda trabzan yaparak başlayın. Ardından her 5 trabzanı bir araya getirip üzerine 1 dolu trabzan yaparak deseni tamamlayın.

Soru: Hangi tığı kullanmalıyım?

Battaniye için genellikle 7 mm örgü tığı kullanılır, ancak ipliğin kalınlığına göre tığ değişiklik gösterebilir. İpliğin üzerinde hangi tığın kullanılması gerektiği belirtilmiştir.

Bu adımları takip ederek, popcorn örgülü bir bebek battaniyesi yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte ve boyutta ipler seçerek, kişiselleştirebilirsiniz. Keyifli örgüler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir