Pembe Ajurlu Bebek Yeleği Yapımı

Pembe Ajurlu Bebek Yeleği Yapımı

Pembe Ajurlu Bebek Yeleği Yapımı

Yaz aylarında bebekler için ideal bir örgü

Bir bebek için en güzel hediyelerden biri el yapımı örgü kıyafetlerdir. Hem sevgi dolu bir hediye olurlar hem de bebeklerin üzerinde şirin ve tatlı dururlar. Bu yazımızda sizlere pembe ajurlu bebek yeleği yapımını adım adım anlatacağız.

Gerekli Malzemeler

  • 3 adet pembe örgü ipi
  • 4 mm örgü şişi
  • Düğme
  • Makas

Adım 1: Yeleğin Beden Kısmının Örülmesi

İlk olarak yeleğin beden kısmını örmeye başlayacağız. 4 mm örgü şişi ile 60 ilmek başlayın ve 10 sıra düz örgü örün.

Adım 2: Ajurlu Kısımın Örülmesi

Sonraki adımda ajurlu kısmı öreceğiz. İlk sıradan başlayarak şu şekilde örün: *2 düz, 2 ters* şeklinde sıranın sonuna kadar devam edin. Son iki ilmeği ise düz örün.

Bir sonraki sırada ise *2 ters, 2 düz* şeklinde sırayı tamamlayın. Son iki ilmeği yine düz olarak örün. Bu sıraları tekrarlayarak ajurlu deseni oluşturun. Ajurlu deseni örmeye devam edin, istediğiniz uzunluğa gelene kadar.

Adım 3: Kol Kısımlarının Örülmesi

Kol kısımlarını örme sırası geldi. Bebek yeleğinin kol kısmını örmek için beden kısmındaki 10 ilmekleri örün. Kol kısımını örmeye başladığınızda her iki taraftan 10 ilmek ekledikten sonra düz örgüye devam edin.

Adım 4: Yaka Kısmının Örülmesi

Yaka kısmını örme sırası geldi. Yeleğin ön tarafından 5 ilmek keserek yaka kısmına başlayın. Her iki sıra sonunda 1 ilmek kesmeyi sürdürün. Yaka kısmını istediğiniz boyuta gelene kadar kesme işlemine devam edin.

Adım 5: Düğme Dikme

Yeleğin ön tarafında düğme dikme işlemine geçin. İstediğiniz yere ve sayıda düğme dikerek yeleği tamamlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bebek yeleğini ne renkte örebilirim?

Bu bebek yeleğini istediğiniz renkte örebilirsiniz. Pembe, mavi, sarı veya beyaz gibi bebek renklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Hangi yaş aralığına uygun bir bebek yeleği bu?

Bu bebek yeleği genellikle 0-6 ay arası bebeklere uygun bir örgüdür. Ancak yükseklik ve kilo ölçüleri de göz önünde bulundurularak örnek büyüklüklerine göre ayarlamalar yapılabilir.

Yeleğin ölçülerini nasıl belirleyebilirim?

Yeleğin ölçülerini belirlemek için genellikle bebek ölçüleri kullanılır. Omuz genişliği, kol uzunluğu ve beden uzunluğu gibi ölçüleri kullanarak örnek büyüklüklerine göre ayarlamalar yapabilirsiniz.

Bebekleriniz için yapacağınız el yapımı kıyafetler harika birer hediye olabilir ve onları özel hissettirebilir. Pembe ajurlu bebek yeleği de bu hediye seçeneklerinden biridir. Hem örnekleriyle hem de yapımı kolay olmasıyla öne çıkan bu yeleği, istediğiniz renkte örebilir ve istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Keyifli örgüler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir