Minik Ayaklara Bot Patik Yapımı

Minik Ayaklara Bot Patik Yapımı

Minik Ayaklara Bot Patik Yapımı

Malzemeler

  • Yün ip
  • 5 mm tığ
  • Makas
  • İğne
  • Düğme

Adım 1: Tabanın Yapılması

İlk olarak, bebek botunun tabanını yapmak için bir zincir oluşturun. Zinciri tığınızla örerken, istediğiniz bot ölçülerine göre uzunluk belirleyin.

Adım 2: Tabanın Kenarlarının Örülmesi

Zincirin başına dönün ve her bir dikişe bir sık iğne yapın. Kenarı dönerek botun tabanının çevresini örün.

Adım 3: Kapatma Sırasının Hazırlanması

Tabanın kenarını tamamladıktan sonra, kapatma sırasını hazırlayın. Bunun için uygun sayıda zincir oluşturun ve sonraki sıralarda kullanmak üzere bir kenara bırakın.

Adım 4: Üst Kısmın Örülmesi

Yeni bir yün ip alın ve tabanın sağ tarafındaki dikişlerden birine bağlayın. Sık iğneleri örmeye başlayın ve botun üst kısmını örün. İstediğiniz desenleri ve renkleri kullanabilirsiniz.

Adım 5: Düğme ve İp Ekleme

Botun üst kısmını örme işlemi tamamlandığında, birkaç düğme ve düğme deliği eklemek için makas ve iğneyi kullanın. Düğmeleri yerleştirirken, botun giyildiğinde uygun şekilde kapanmasını sağlamak için düğme deliklerine dikkat edin.

Adım 6: Kapatma Sırasını Örme

Kenara bıraktığınız kapatma sırasını alın ve örgüyü botun üst kısmıyla birleştirmek için kullanın. Daha sonra iki ucunu birleştirin ve dikişle kapatın.

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl doğru ölçüm yapabilirim?

Botun doğru ölçüye sahip olması için bebeğin ayak uzunluğunu ölçebilir ve ona göre tabanın uzunluğunu belirleyebilirsiniz.

Hangi örgü tekniklerini kullanabilirim?

Minik ayaklara bot patiği yaparken düz örgü, haroşa örgü veya farklı desenler kullanabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir teknikle örebilirsiniz.

Hangi malzemeleri kullanabilirim?

Yün ip, tığ, makas, iğne ve düğme gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Farklı renklerde yün ipi tercih ederek botu daha renkli hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir