Kapüşonlu Bonbon Bebek Hırkası Yapımı

Kapüşonlu Bonbon Bebek Hırkası Yapımı

Kapüşonlu Bonbon Bebek Hırkası Yapımı

Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 5 adet Bonbon Bebek ipi
  • 5 mm tığ
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Adım 1: Kapüşon

Bonbon Bebek ipimizi seçtiğimiz renk ile başlayalım. İpi tığa takıp, 8 zincir çekelim. Sonuncu zinciri başa almadan üzerine 1 sık iğne yapalım ve birleştirelim. Bu şekilde halka oluşturmuş olalım.

Adım 2: Kapüşon Yaratın

Şimdi 3 zincir çekelim ve halkanın içerisine 15 adet sık iğne yapalım. Sonrasında ise üst üste 2 tane olacak şekilde sık iğne yaparak toplamda 7 sık iğne yapalım. Ardından tekrar 15 sık iğne yapalım ve dönüş için 3 zincir çekelim.

Adım 3: Kapüşonu Tamamlayın

Bu adımda ise 2 sık iğne yapalım ve sonrasında birleştirerek, yukarıdaki sık iğnelere sabitleyelim. Bu şekilde kapüşonumuzu tamamlamış olacağız.

Adım 4: Hırkanın Çalışılması

Şimdi ana gövdeye geçelim. İpinizi seçtiğiniz renkle başlayın ve kapüşonu hırkanın üzerine koyarak etrafını sık iğne yaparak sabitleyin. Sonrasında ise hırkanın etrafına sık iğneler yaparak arttırın.

Adım 5: Ön Kısımları Tamamlayın

Ön kısımları tamamlamak için hırkanın ön yüzündeki sık iğneleri kapatarak tamamlayın. Ardından başka bir renk ip seçerek düğmeleri ekleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Hangi ipliklerle deneyebilirim?

Genellikle Kapüşonlu Bonbon Bebek Hırkası için Bonbon Bebek ipi tercih edilir. Ancak diğer bebe ip modelleriyle de deneyebilirsiniz. Yumuşak bir dokunuş istiyorsanız, akrilik ipler işinizi görecektir.

Soru 2: İşlemeye nasıl devam etmeliyim?

İşlemeye başladığınız sırada her adımı takip ederek devam edebilirsiniz. Başarılı bir sonuç için, tamamıyla bitirmeden önce ürünü düzgün bir şekilde kontrol etmeyi unutmayın.

Soru 3: Bu hırkayı kaç yaş grubu için yapabilirim?

Bu hırka genellikle 0-6 ay bebekler için uygun olan bir modeldir. Ancak iplik kalınlığına ve tığ numarasına bağlı olarak boyutunu ayarlayabilir ve farklı yaş gruplarına uygun hırkalar yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir