İncili Çocuk Yeleği Yapımı

İncili Çocuk Yeleği Yapımı

İncili Çocuk Yeleği Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 2 adet 100 gr beyaz örgü ipi
  • 3 mm örgü tığı
  • Yaklaşık 50 adet boncuk

Yapılışı

İncili çocuk yeleği yapımı oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de bu şık yeleği kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adım 1

İlk olarak yeleğin arka kısmını yapmaya başlayın. 100 gr beyaz örgü ipi ve 3 mm örgü tığı kullanarak zincir çekin. Zinciri istediğiniz boyuta göre ayarlayabilirsiniz, genellikle 50 ila 70 zincir çekilir.

Adım 2

Çektiğiniz zincir üzerine sırayla trabzan yapmaya başlayın. İlk sırayı tamamlayınca ikinci sıraya geçin ve trabzanları bu kez ters yapın. Bu şekilde devam ederek istediğiniz yelek boyutuna gelene kadar sıraları tamamlayın.

Adım 3

Yeleğin ön kısmını yapmaya başlamak için yine 100 gr beyaz örgü ipi ve 3 mm örgü tığı kullanın. Arka kısmı yaptığınız gibi zincir çekin ve trabzanlarla örmeye başlayın.

Adım 4

Yeleğin ön kısmını örerken, yaka kısmını da oluşturmayı unutmayın. Yeleğin iki yaka kısmını da yapmak için istediğiniz boyutta zincir çekin ve trabzanlarla örmeye devam edin.

Adım 5

Yeleğin ön ve arka kısımlarını bitirdikten sonra, iki parçayı birleştirmek için dikiş kullanabilirsiniz. Yeleğin yan kısımlarını dikerek birleştirin.

Adım 6

Yeleğin üst kısmına boncukları eklemek için 3 mm örgü tığı kullanın. Boncukları düzgün bir şekilde yeleğin üzerine dizin ve her bir boncuğun üzerinden tığ ile geçerek sabitleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Bu yeleği hangi yaş grubu için yapabilirim?

Bu yelek genellikle 1-5 yaş aralığındaki çocuklar için uygundur.

Soru 2: Hangi renk ipleri kullanabilirim?

Yeleğin rengini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Beyaz dışında farklı renkler de tercih edilebilir.

Soru 3: Boncuklar nasıl sabitlenir?

Boncukları yeleğin üzerine dizerken, her bir boncuğun üzerinden tığ ile geçerek sabitleyebilirsiniz.

Soru 4: Yeleğin ön ve arka kısımlarını birleştirirken hangi dikiş tekniğini kullanmalıyım?

Yeleği birleştirirken genellikle el dikişi veya örgü dikişi kullanılır. Tercihinize bağlı olarak uygun olan dikiş tekniğini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir