Eşarp Şeklinde Bebek Beresi Yapımı

Eşarp Şeklinde Bebek Beresi Yapımı

Bebeğiniz için sevimli ve sıcak tutan bir bere mi arıyorsunuz? İşte size eşarp şeklinde bebek beresi yapımının adım adım anlatımı!

Gereken Malzemeler

  • İnce yünden bir iplik
  • 5 mm’lik tığ
  • Makas

Adım 1: Ölçüler

İlk adımda bebeğinizin başını ölçerek başlayın. Bu ölçüye berenin çevresini belirlemek için 2 cm ekleyin.

Adım 2: Zincir Çekme

İpliği tığınıza takın ve başlangıç noktasından ölçtüğünüz çevrenin yarısına gelene kadar zincir çekin. Örneğin, ölçü 40 cm ise, 20 zincir çekmeniz gerekmektedir.

Adım 3: Sık İğne

Zincirin başlangıç noktasına geri dönün ve ilk zincire sık iğne yapın. Ardından tüm zincir boyunca sık iğneler yaparak ilerleyin. Sonunda başlangıç noktanıza geri dönmelisiniz.

Adım 4: Kulak İşlemeleri

Berelerde olduğu gibi kulakları yapmak için, sık iğnelerin üzerine 3 zincir çekerek başlayın. Ardından aynı deliğe bir sık iğne yapın. Diğer kulak için aynı işlemi tekrarlayın.

Adım 5: Bağcık İşlemeleri

Berenin üst kısmındaki boşluklara bağcık delikleri yapmak için, aralarında 2 sık iğne bırakarak boşluklar oluşturun. Daha sonra bu boşluklara düğüm atılarak bağcıklar takılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Kaç yaş bebekler için uygun bir bere yapabilirim?

Cevap: Bu bere modeli genellikle 0-12 ay arası bebekler için uygun olacaktır. Ancak, baş ölçülerine ve iplik seçimine bağlı olarak daha büyük bebekler için de uyarlanabilir.

Soru 2: Berenin boyutunu nasıl ayarlayabilirim?

Cevap: Bebeğinizin başını ölçerek başlayın ve bu ölçüye berenin çevresini belirlemek için 2 cm ekleyin. Daha sonra doğru ölçüyü elde etmek için bu çevreyi baz alarak zincir çekmeye başlayabilirsiniz.

Soru 3: Hangi tığ ve iplik kullanmalıyım?

Cevap: Bu model için ince bir yün ipi ve 5 mm’lik bir tığ kullanmanız önerilir. Ancak, istediğiniz kumaş ve tığ boyutunu seçebilirsiniz.

Şimdi eşarp şeklinde bebek bereniz hazır! Bebeğinizin üzerinde şık ve sevimli bir görünüm sağlayacak bu bereyle onu sıcacık tutabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir