Dantel Çiçekli Bardak Altlığı Yapımı

Dantel Çiçekli Bardak Altlığı Yapımı

Dantel Çiçekli Bardak Altlığı Yapımı

Malzemeler

  • Renkli dantel ipleri
  • 3mm tığ
  • Beyaz karton
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Yapılışı

Evinizin dekorasyonuna renk katacak, şık ve kolay bir dantel çiçekli bardak altlığı yapmak ister misiniz? İşte adım adım yapmanız gerekenler:

Adım 1: Bardak Altlığının Şeklini Hazırlama

İlk olarak, beyaz kartondan bardak altlığının istediğiniz şeklini kesin. Genellikle yuvarlak veya kare şekiller tercih edilir.

Adım 2: Dantel İpleri ile Çiçek Yapma

Bir adet renkli dantel ipi seçin ve tığınız ile ipin ucunu sabitleyin. Ardından, 6 zincir çekin ve halka oluşturun. Halkanın içine 12 trabzan yapın. Daha sonra, her trabzanın üzerine 2 tane şişe yapın. Toplamda 24 şişeye sahip olmalısınız. Son olarak, işinizi bitirmek için başlangıç ​​zincirine takın.

Adım 3: Çiçekleri Bardak Altlığına Dikme

Daha önce hazırladığınız çiçekleri yapıştırıcı ile bardak altlığının üzerine yerleştirin. Bardak altlığı şeklinin tamamına çiçeklerden yerleştirin. İstediğiniz renk ve desende çiçekler kullanabilirsiniz.

Adım 4: İşinizi Bitirme

Çiçekleri bardak altlığına dikdikten sonra yapıştırıcıyı kurumaya bırakın. Daha sonra, bardak altlığı tamamen kuruduğunda kullanıma hazır olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Bu bardak altlığını hangi malzemelerle yapabilirim?

Cevap: Bu bardak altlığını yapmak için renkli dantel ipleri, 3mm tığ, beyaz karton, makas ve yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Soru: Bardak altlığının şeklini nasıl oluşturabilirim?

Cevap: İstediğiniz şekli kesilecek beyaz kartondan keserek oluşturabilirsiniz. Genellikle yuvarlak veya kare şekiller tercih edilir.

Soru: Çiçekleri nasıl yapabilirim?

Cevap: Bir adet renkli dantel ipi seçin ve tığınız ile ipin ucunu sabitleyin. Ardından, 6 zincir çekin ve halka oluşturun. Halkanın içine 12 trabzan yapın. Daha sonra, her trabzanın üzerine 2 tane şişe yapın. Toplamda 24 şişeye sahip olmalısınız. Son olarak, işinizi bitirmek için başlangıç ​​zincirine takın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir