Amigurumi Renkli Salyangoz Yapımı

Amigurumi Renkli Salyangoz Yapımı

Amigurumi Renkli Salyangoz Yapımı İçin Malzemeler

  • Renkli ipler (tercihen 5 farklı renk)
  • Tığ
  • Gözler
  • Polyester elyaf dolgu malzemesi
  • Makas

Amigurumi Renkli Salyangoz Yapımı Adımları

Adım 1: Başlangıç

İlk olarak, seçtiğiniz renkteki ipi tığınıza takın ve bir halka oluşturun. Bu, salyangozunuzun vücudunun başlangıç noktası olacak.

Adım 2: Salyangozun Vücudu

Daha sonra, halkanın içine 6 adet sık iğne yapın ve halkayı sıkıca kapatın. Ardından, her döngüye 2 sık iğne yaparak toplamda 12 sık iğne oluşturun. Bu şekilde salyangozun vücudu oluşacak.

Adım 3: Renk Değiştirme

İstediğiniz renge geçiş yapmak için, tığınızı ikinci renkteki ipin üzerine takın ve önceki döngünün son sık iğnesine yapacağınız sık iğne ile renk değiştirin.

Adım 4: Salyangozun Kabuğu

Artık salyangozun kabuğunu oluşturma zamanı. İkinci renkteki ip ile 1 sık iğne yapın ve ardından 2 sık iğne yaparak bir artırma yapın. Bu işlemi tur boyunca tekrarlayın. Toplamda salyangozunuzun kabuğunda 24 sık iğne olacak.

Adım 5: Gözlerin Eklenmesi

Şimdi salyangozunuzun yüzünde gözlere yer vermek için gözleri ekleyin. İstediğiniz boyutta ve renkteki gözleri, salyangozun kabuğunun altına herhangi bir noktaya dikin.

Adım 6: Salyangozun Doldurulması

Son adımda, salyangozunuzun içini polyester elyaf dolgu malzemesiyle doldurun. İçini iyice doldurduktan sonra, halkayı sıkıca kapatın ve tığınızı çekerek ipleri kesin. Artık renkli salyangozunuz hazır!

Sıkça Sorulan Sorular

1. Salyangozu hangi renkte yapabilirim?

Amigurumi salyangozu istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Yazıda bahsedilen renk sayısı sadece bir öneridir, istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

2. Gözleri nasıl ekleyebilirim?

Gözleri salyangozun kabuğunun altına dikip, istediğiniz şekli verebilirsiniz. Güvenlik gözleri veya düğmeleri tercih edebilirsiniz.

3. Salyangozun doldurmasını neyle yapabilirim?

Salyangozun içini genellikle polyester elyaf dolgu malzemesi ile doldurulur. Bu malzemeyi çeşitli hobi ve elişleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz.

4. Salyangozun boyutunu nasıl ayarlayabilirim?

Salyangozun boyutunu tığınızın inceliği ile ayarlayabilirsiniz. Daha ince bir tığ kullanarak daha küçük bir salyangoz yapabilirsiniz.

5. Amigurumi yapmak için özel bir yetenek gerekiyor mu?

Amigurumi yapmak için özel bir yeteneğe gerek yoktur. Sabırlı olmak ve basit örme tekniklerini bilmek yeterlidir. Amigurumi yapmaya başlamak için çeşitli videolar ve öğreticiler bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir