Amigurumi Pembe Pantercik Yapımı

Amigurumi Pembe Pantercik Yapımı

Amigurumi Pembe Pantercik Yapımı

Pembe Pantercik Nasıl Yapılır?

Amigurumi, tığ veya şişle örülen ve genellikle dolgu malzemesiyle doldurulan bir oyuncak yapma tekniğidir. Pembe pantercik yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Malzemeler

  • Pembe renkte ve uygun kalınlıkta amigurumi ipi
  • Tığ veya şiş
  • Dolgu malzemesi
  • Gözler ve burun için siyah nakış ipliği veya boncuk

Adım 1: Baş ve Gövde

İlk olarak, pantercik başını ve gövdesini örmeye başlayın. Baş için magic ring kullanarak 6 adet sık iğne yapın. Ardından bu halkaya 6 tur daha sık iğne yaparak başı tamamlayın.
Gövde için ise magic ring kullanarak 8 adet sık iğne yapın ve ardından bu halkaya 8 tur daha sık iğne yaparak gövdeyi tamamlayın. Gövde ve başı birleştirerek dikin.

Adım 2: Bacaklar

İki adet bacak örebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta bir zincir çekin ve çektiğiniz zincirin üzerine sık iğne yaparak bacağı örün. Daha sonra diğer bacağı da aynı şekilde örün. Bacakları gövdeye dikin.

Adım 3: Kollar

İki adet kol örebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta bir zincir çekin ve çektiğiniz zincirin üzerine sık iğne yaparak kolu örün. Daha sonra diğer kolu da aynı şekilde örün. Kolları gövdeye dikin.

Adım 4: Kulaklar

İki adet kulak örebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta bir zincir çekin ve çektiğiniz zincirin üzerine sık iğne yaparak kolu örün. Daha sonra diğer kolu da aynı şekilde örün. Kulakları başa dikin.

Adım 5: Detaylar

Gözler, burn ve dilediğiniz diğer detayları eklemek için siyah nakış ipliğini veya boncukları kullanabilirsiniz. Detayları ekleyerek pantercik oyuncak bebeğinizi tamamlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Pembe pantercik yapmak için hangi malzemeleri kullanmalıyım?

C: Pembe pantercik yapmak için pembe renkte amigurumi ipi, tığ veya şiş, dolgu malzemesi ve siyah nakış ipliği veya boncuk kullanabilirsiniz.

S: Amigurumi nasıl yapılır?

C: Amigurumi, tığ veya şişle örülen ve dolgu malzemesiyle doldurulan bir oyuncak yapma tekniğidir. Detaylı adımlar için yukarıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

S: Pantercik oyuncak bebeğimi nasıl tamamlayabilirim?

C: Pantercik oyuncak bebeğinizi tamamlamak için gözler, burun ve diğer detayları ekleyebilirsiniz. Siyah nakış ipliği veya boncukları kullanarak detayları oluşturabilirsiniz.

S: Kaç adet bacak ve kol örmeliyim?

C: İki adet bacak ve iki adet kol örmelisiniz.

S: Hangi sırayla örmeliyim?

C: Baş ve gövdeyi ördükten sonra bacakları ve kolları, daha sonra kulakları ekleyin. Son olarak da detayları ekleyerek pantercik oyuncak bebeğinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir