Renkli Kare Kutu Bebek Battaniyesi Yapımı

Renkli Kare Kutu Bebek Battaniyesi Yapımı

Renkli Kare Kutu Bebek Battaniyesi Yapımı

Renkli Kare Kutu Bebek Battaniyesi Yapımı

Giriş

Hamilelik dönemi, anne adayları için birçok hazırlık süreciyle birlikte gelir. Bu süre zarfında bebek için olanakların en iyisi sağlanırken, bebek odası dekorasyonu, mobilyaları ve tabii ki bebek battaniyesi gibi önemli aksesuarlar da düşünülür. Bu yazımızda renkli kare kutu bebek battaniyesi yapımını anlatacağız.

Gereken Malzemeler

– 2.5 mm kalınlığında örgü tığı
– 4 adet renkli örgü ipi
– Makas

Adım Adım Yapımı

Adım 1: Bebek Battaniyesi Kabının Hazırlanması

İlk adımda bebek battaniyesi kabını hazırlayacağız. Bunun için seçtiğiniz renkteki örgü ipiyle zincir çekeceksiniz. Zinciri gerekli boyutta olacak şekilde hazırladıktan sonra, başlangıç noktasına dolayıp birleştirmeniz gerekmektedir. Ardından halkayı sabitlemek için bir sık iğne yapmanız gerekmektedir.

Adım 2: Karelerin Örülmesi

Battaniyenin tamamını kaplayacak olan kareleri örmeniz gerekmektedir. Kare örmenin en kolay yolu, sık iğne tekniğini kullanmaktır. Her kare için belirlediğiniz renkteki örgü ipini kullanarak, halkanın içine 3 zincir çekmelisiniz. Ardından her halkaya 2 sık iğne yapmalısınız. Bu şekilde seçtiğiniz renklerdeki kareleri tamamlayana kadar devam etmelisiniz.

Adım 3: Karelerin Birleştirilmesi

Tüm kareleri ördükten sonra, birbirine eklemek için birleştirme işlemine geçebilirsiniz. Karelerin köşe noktalarını birbirine dikip sık iğneyle birleştirebilirsiniz. Böylece renkli karelerin oluşturduğu büyük bir kare elde etmiş olacaksınız.

Adım 4: Battaniye Kenarının Örülmesi

Kareleri birleştirdikten sonra, battaniyenin kenarını örmeye geçebilirsiniz. Ortaya büyük bir kare çıktığı için kenar örgülerini kolayca yapabilirsiniz. İstediğiniz renkteki örgü iptiyle kenarlarda kullanmak üzere birkaç tur sık iğne yapmanız yeterli olacaktır.

Adım 5: Son Dokunuşlar

Battaniyenizin yapım süreci neredeyse tamamlanmış durumda. Son olarak makas yardımıyla düzensiz uçları keserek bebek battaniyenizin hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bebek battaniyesini ne kadar sürede örebilirim?

Bu battaniye için süre, örgü yeteneklerimize ve zamanımıza bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak bu bebek battaniyesini 1 hafta içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Bu bebek battaniyesini hangi boyutlarda örebilirim?

Battaniye boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Karelerin sayısını artırarak veya azaltarak, bebeğinizi sıcacık tutacak bir battaniye elde edebilirsiniz.

Örgü yapmada hangi malzemeleri kullanmalıyım?

Bu bebek battaniyesi için önerilen malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak elinizdeki malzemelerle de farklı renkler ve boyutlar elde edebilirsiniz. El örgüsü projelerinde yaratıcılığınızı kullanmak sizi daha fazla mutlu edecektir.

Bu rengarenk kare kutu bebek battaniyesi, hem kendinizin hem de bebeğinizin sıcacık kalmasını sağlayacak harika bir proje olabilir. Ördükten sonra bebeğinizle birlikte kullanabileceğiniz battaniyenin tamamen sizin el emeğiniz ve sevginizle yapılmış olmasının da ayrı bir değeri olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir