Amigurumi Minik Unicorn Yapımı

Amigurumi Minik Unicorn Yapımı

Amigurumi Minik Unicorn Yapımı

Amigurumi, örgü veya örme teknikleriyle yapılan oyuncakların Japonca adıdır. Bu yazıda, minik bir unicorn yapımı için adım adım talimatlar verilecektir.

Gereken Malzemeler

  • Yün (seçtiğiniz renkte)
  • Örgü tığı
  • Gözler
  • Dolgu malzemesi

Yapım Adımları

1. Başlangıç olarak, unicornun gövdesini yapmaya başlayın. İstediğiniz renkte yünü tığ yardımıyla zincir çekerek başlayın. Çektiğiniz zinciri halka olacak şekilde birleştirin.

2. Halkanın içine 6 adet sık iğne yapın.

3. İkinci turda, her sık iğnenin üzerine 2 sık iğne yaparak toplamda 12 sık iğne oluşturun.

4. Üçüncü turda, her birinci sık iğnenin üzerine bir sık iğne, ikinci sık iğnenin üzerine ise 2 sık iğne yaparak toplamda 18 sık iğne yapın.

5. Dördüncü turda, her birinci ve ikinci sık iğnenin üzerine bir sık iğne, üçüncü sık iğnenin üzerine ise 2 sık iğne yaparak toplamda 24 sık iğne yapın.

6. Beşinci turda, her birinci, ikinci ve üçüncü sık iğnenin üzerine bir sık iğne, dördüncü sık iğnenin üzerine ise 2 sık iğne yaparak toplamda 30 sık iğne yapın.

7. Altıncı turda, her bir sık iğnenin üzerine 1 sık iğne yaparak turun tamamını sık iğneyle tamamlayın.

8. Yedinci turda, ilk sık iğneye 1 sık iğne, ikinci sık iğneye ise 2 sık iğne yaparak toplamda 40 sık iğne yapın.

9. Sekizinci turdan itibaren, her turda artırma yapmadan sık iğnelerle devam edin.

10. Gövde istenilen boyuta gelene kadar sık iğnelerle devam edin. Sonrasında ise seçtiğiniz renkteki yünü kesin ve üzerini iyice sıkarak bitirin.

11. Şimdi sıra kafada. Beyaz yünle benzer adımları takip ederek kafayı örün. Ancak, gövdeden daha küçük olmasına dikkat edin.

12. Kafayı gövdeye dikkatlice dikin, dikkatli olun çünkü kafayı doğru konumda dikmek unicornun şeklini belirleyecektir.

13. Gözlere uygun yerlere gözleri yapıştırın veya dikin.

14. Son olarak, unicornun üzerini dolgu malzemesiyle doldurun ve dikkatlice dikin.

Sıkça Sorulan Sorular

Unicorn yapımında hangi yünleri kullanabilirim?

Amigurumi unicorn yaparken, yumuşak ve kaliteli bir yün tercih etmeniz önemlidir. Her renkteki yünü kullanabilirsiniz, tercih size bağlıdır.

Kafa ve gövdeyi nasıl dikmeliyim?

Kafa ve gövdeyi dikmeden önce doğru konumlarını belirlemek önemlidir. Unicornun başının tam üst orta kısmından başlayarak dikmeye başlayın ve dikkatli bir şekilde ilerleyin.

Unicornun üzerini nasıl doldurmalıyım?

Unicornun üzerini dolgu malzemesiyle doldururken, iyice sıkıştırarak doldurmanız önemlidir. Böylece oyuncak daha dolgun ve sağlam olacaktır.

Oyuncak gözlerini nasıl yapmalıyım?

Gözler için uygun boyutlarda hazır gözler bulabilirsiniz. Bunları oyuncakçılardan veya el işi malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. İsterseniz gözleri de amigurumi tekniğiyle örebilirsiniz.

Amigurumi Minik Unicorn Yapımı adlı bu içerikte, minik bir unicorn yapımının nasıl gerçekleştirileceği anlatılmıştır. Bu talimatları takip ederek, kendinize veya sevdiklerinize sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz. Minik unicornunuzla eğlenceli ve keyifli anlar geçirmenizi dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir